0 ks
0,00 €
Informácie 0948 157 390 obchod@fotopasce-fotopasca.sk
Prihlásiť sa Registrácia

OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenzia!

2022 OXE Gepard II posunutie limitov

Ahoj priatelia, kamaráti, užívatelia a priaznivci fotopascí. V letných mesiacoch sa stalo niečo úplne neočakávané. Dostali sme na náš redakčný testovací stôl niekoľko noviniek od značky OXE. Neočakávané preto, lebo sme čakali na tieto prevratné a dopredu avizované novinky o trošku dlhšie. Avšak OXE sa o náš trh veľmi zaujíma a nie je jej ľahostajný.

Po rozbalení škatule na nás čakalo niekoľko prekvapení v podobe x nových modelov. A ako je u tejto značky dobrým zvykom, modely nám boli darované na podrobný dlhodobý test. Nuž, poďme sa pozrieť na zúbok prvej fotopasce. Prvej? POZOR! Oni sú ale dve v jednom!


Nie je Gepard ako Gepard

Ako už nadpis napovedá, prvý kúsok, ktorý sme otestovali je nástupcom legendárnej malej a na ovládánie jednoduchej fotopasce OXE Gepard. Nový názov má fotopasca OXE GEPARD II a pozor má aj verziu s loveckým detektorom!

Čo zostalo pri OXE Gepard II spoločné s predchádzajúcou verziou? Uprimne, asi len veľkosť. Ale poďme pekne po poriadku.

Po rozbalení fotopasce a uvoľnení praciek je prvým čo nás zaujme remeselné spracovanie produktu. Sila plastových stien, uloženie tesniacej gumičky. Ako je u OXE zvykom, opäť je to na TOP úrovni. Prvé zoznámenie s fotopascou je už teda za nami a dojmy sú zatiaľ veľmi kladné. Poďme sa však pozrieť ďalej.


Dizajn

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, jedná sa o veľmi malú kompaktnú fotopascu. Na prvý pohľad došlo k zachovaniu všetkých prvkov na prednom paneli tak, ako sme boli zvyknutí. Šošovka objektívu je situovaná v strede predného krytu. IR prísvit je vo vrchnej časti predného panelu, krásne roztiahnutý do strán tak, aby účinnosť bola skutočne maximálna. V spodnej časti pod objektívom je veľmi kvalitný PIR senzor. Zatváranie krytu pomocou dvoch veľmi pevných a robustných praciek. Maskovanie vychádza z predošlých užívateľských pripomienok a je skutočne perfektné. V poraste absolútne nenápadné.  Tak toľko k celkovému pohľadu na fotopascu, jej dizajnu a rozmiestneniu prvkov.


LED prísvit

Pole LED diód je rozvrhnuté do dvoch segmentov. Sú od seba oddelené objektívom. Roztiahnutie IR prísvitu takto do strán zaisťuje skutočne lepší nočný prísvit, ktorý je oproti predošlej generácii naozaj o poznanie lepší.  Tiež počet IR LED diód bol rozšírený o 4 ks na celkových 22 LED diód.

LED prísvit je samozrejme ľudskému oku neviditeľný (940nm). Fotopasca je teda vhodná na použitie na zlodejov i na zver. Celkovo oproti predchádzajúcej verzii sú nočné fotografie podstatne kvalitnejšie, aj vďaka silnejšiemu neviditeľnému prísvitu.


Šošovka a PIR senzor

Tu môžeme vidieť ďalšiu menšiu zmenu oproti predchádzajúcemu modelu. Šošovka objektívu je posunutá viac smerom do hornej časti predného panelu priamo medzi IR LED prísvit.

PIR senzor je osvedčený model, ktorý je veľmi citlivý a je používaný aj pri rade priemyselných kamier OXE. Má celkom tri polohy citlivosti, ktoré si môžete navoliť v MENU fotopasce. A to citlivosť nízku, strednú a vysokú.


Batérie a napájanie

Po uvoľnení bočných praciek vidíme v hornej časti nad displejom priestor na vloženie 4 ks AA batérií. V letnom období stačí použiť alkalické batérie, do mínusových teplôt odporúčame batérie líthiové. 

Fotopascu OXE Gepard II je možné napájať tiež externou NiMh batériou 6V/7Ah, ktorá sa s fotopascou prepojí pomocou napájacieho kábla. Konektor na pripojenie kábla je v spodnej časti fotopasce. POZOR - počas nášho testu bola výdrž obyčajných AA alkalických batérií tak uspokojivá, že sme vôbec nemuseli použiť externé batérie, a to ani líthiové batérie.


Ovládanie

Po uvoľnení upínacej pracky sa fotopasca dá klasicky otvoriť. Pod priestorom na batérie, v dolnej polovici fotopasce OXE Gepard II, vidíme krásny a veľký 2 palcový displej. Vzhľadom k veľkosti tejto fotopasce nás veľkosť displeja milo prekvapila. Na každej strane displeja sú ergonomicky umiestnené vždy tri tlačidlá ovládania.

Na ľavej strane od displeja sú umiestnené 3 tlačidlá pod sebou:

 • MENU
 • OK
 • Prehrávanie (foto a video záznam)

Na pravej strane od displeja sú opäť tri tlačidlá radané pod sebou:

 • Tlačidlo hore
 • Tlačidlo dole
 • Tlačidlo shot pre urobenie snímku

Ako je vidieť aj z obrázka, rozmiestnenie tlačidiel je veľmi logicky riešené a ako sa hovorí, sadne hneď na prvý raz do ruky. Toto môžeme jednoznačne potvrdiť.

Tak, a teraz si poďme prebehnúť samotné nastavenie tak, ako nám ho tento krásný model fotopasce OXE Gepard II ponúka.


MENU

Režim

Fotopasca OXE Gepard II má možnosť pracovať v troch režimoch robenia záznamu:

 1. Foto – robí klasické fotografie
 2. Video – robí videosekvencie
 3. Foto a video – fotopasca najprv urobí fotografiu a potom hneď videozáznam

Za nás absolútne vyčerpávajúca ponuka. Fotopasca vždy a v akomkoľvek z týchto režimov pracovala veľmi presne a spoľahlivo.


Foto rozlíšenie

Tak a tu sme veľmi milo prekvapení, v akom rozsahu foto rozlíšenia vie táto malá fotopasca OXE Gepard II pracovať. Základné minimálne rozlíšenie je 5 MP, najväčšie možné rozliíšenie je 20 MP.

Tu uvádzame, koľko stupňov rozlíšenia je možné si navoliť:

 • 5MP
 • 8MP
 • 14MP
 • 16MP
 • 20MP

Opäť škála, kde si skutočne každý vyberie. A opäť musíme jedine kladne vyzdvihnúť.


Sériové snímanie

Nechcete, aby Vám utiekol akýkoľvek detail? Potom práve pre Vás tu výrobca pripravil skvelú vec a tou je sériové snímanie. Pri niektorých modeloch fotopascí dochádzalo k tomu, že akonáhle PIR snímače zaznamenali pohyb a kým fotopasca urobila fotografiu, tak na obrázku nebolo nič zaznamenané, pretože doba od zopnutia po urobenie snímky bola príliš dlhá a daný objekt medzitým zmizol z dosahu fotopasce. Preto výrobcovia prišli s tzv. sériovým snímaním, keď kamera na jeden pokyn PIR snímačov urobí v sekvencii niekoľko fotiek za sebou:

A znova tu máme tri možnosti:

 1. 1 fotka
 2. Séria 2 fotografií za sebou
 3. Séria 3 fotografií za sebou

Chcete vedieť ako to dopadlo v našom testu a čo odporúčame?  Tu je naša odpoveď. Rozhodne odporúčame nastaviť na 1 fotku, pretože vďaka vyspelej technológii OXE je tu rýchlosť spúšte 0,2 sec! Uhol záberu objektívu 72° a pozor, uhol PIR snímačov luxusných 90°. A tak sa Vám skutočne nestane, že fotopasca obrázok nezachytí. Naozaj funguje skvele a táto geniálna voľba uhla záberu, uhla snímania PIR snímačov a rýchlosť odozvy 0,2 sec Vám zaistí 100% zachytenie snímku. Odporúčame teda šetriť batérie a nastaviť tento mód fotopasce OXE Gepard II na 1 foto.


Rozlíšenie videa

Fotopascu je možné nastaviť na niekoľko stupňov rozlíšenia a je len na Vás, aký si zvolíte. Možnosti sú nasledovné:

 • HD 1280 x 720P
 • FullHD 1920 x 1080P

Dĺžka videa

Dĺžku videa možno nastaviť od jednej sekundy do 10 minút. Odporúčame vždy rozmedzie medzi 5 -10 sec. Na záznam je to dostačujúce a opäť neplytváte zbytočne batériami. Ale ako iste sami viete z našich dlhodobých testov fotopascí, nie sme priaznivcami videa, fotografie sú nám bližšie, praktickejšie a šetrnejšie k životnosti a prevádzke batérií. Naviac, kým niečo nájdete na videu, viete, ako to je… Proste foto je foto!


Zvukový záznam

Zvukový záznam môžete buď zapnúť alebo vypnúť. Pri zapnutom zázname je video nahraté vrátane zvukovej stopy.


Interval záznamu

Interval záznamu odporúčame nastaviť na 30 sec.


Citlivosť senzora

Citlivosť senzora je štandardne riešená tromi úrovňami:

 • Nízka
 • Stredná
 • Vysoká

Akú citlivosť senzora zvolíte, je čiste na Vás podľa toho, čo chcete snímať. Osobne vždy nastavujeme fotopascu najprv na strednú citlivosť a ďalší deň na vysokú citlivosť. Urobené počty snímkov si potom vyhodnotíme a následne zvolíme pre nás výhodnejšiu citlivosť. A nakoniec vo finále vždy aj tak používame vysokú citlivosť.


Doba záznamu cieľov

Doba záznamu cieľov je naozaj vychytávkovou službou. O čo pri tejto službe ide? No, predstavte si, že máte fotopascu doma alebo vo firme, kde sa cez deň pohybujú ľudia a je bežná prevádzka. Preto by bolo zbytočné, aby fotopasca robila tisíce snímkok. Ale v noci, keď potrebujete danú oblasť zabezpečiť, je potrebné, aby kamera pracovala. Tak presne na tento účel je táto služba určená. Vy si môžete v menu nastaviť, od koľkej do koľkej hodiny má fotopasca pracovať. POZOR - doba, počas ktorej má fotopasca pracovat a robiť fotografie sa nastavuje s presnosťou na minútu. Mimo tohoto rozmedzia je fotopasca neaktívna.

Službu doba záznamu cieľov sme naozaj veľmi veľa využili a musíme konštatovať, že je to skvelá vychytávka a pracuje celkom presne. Veľmi sa nám to páčilo.


Časozberný režim

Tak a toto je teda velikánska bomba. Časozberný záznam posiela fotopascu OXE Gepard II do úplne inej dimenzie služieb a použitia. Predstavte si, že rekonštruujete dom, staviate alebo len chcete v časovom úseku zaznamenávať, ako Vám rozkvitajú kvety. Tak všetko toto naša fotopasca OXE Gepard II teraz vie!

Stačí v menu nastaviť, po akom časovom úseku má byť fotografia urobená a fotopasca podľa tohoto časového rozmedzia fotí. POZOR, v tomto režime sa vypínajú pohybové snímače, preto sú urobené len zaznamenané fotografie podľa nastavených časových sekvencií. Služba časozberný režim nás veľmi potešila a veríme, že si nájde veľa priaznivcov.


Jazyk fotopasce

Fotopasca OXE Gepard II ponúka niekoľko jazykových mutácií. Náš test prebiehal v českom jazyku.


Prepísať súbory

Tu si môžete vybrať z dvoch možností, a to áno alebo nie. Ide o to, že keď dôjde k naplneniu SD karty, tak sa súbory buď prepíšu alebo neprepíšu.


Čas a dátum

Je možné nastaviť tri režimy:

 • Nastavenie času a dátumu
 • Formát času
 • Formát dátumu

Pečiatka fotky

I tu máme tri štandardné možnosti a je len na Vás, aké informácie chcete mať na fotografii:

 • Čas a dátum
 • Dátum
 • Čas

Ochrana hesla

Fotopascu OXE Gepard II môžete zabezpečiť  Vami zvoleným heslom. Môžete si vybrat z dvoch možností. Áno vyberte na ochranu fotopasce heslom a nie zvoľte v prípade ak fotopascu zabezpečiť nechcete.


Akustický signál

Akustický signál môžete buď zapnúť alebo vypnúťt. V tomto prípade ide len o rôzne zvukové signály pri stlačení tlačidla. Je to praktické a odporúčame nechať zvuk zapnutý.


Formátovanie pamäťovej karty

Slúži na sformátovanie microSD karty priamo vo fotopasci. Praktická služba, netreba formátovať v PC, ale rýchle všetko urobíte v tomto zariadení.


Sériové číslo

Sériové číslo je praktické pre tých z Vás, ktorí používajú viac kusov fotopascí OXE Gepard II. Každú fotopascu môžete označiť svojim unikátnym sériovým číslom. Vďaka tomu tak získate prehľad o jednotlivých fotopasciach.


Resetovať nastavenie

Toto tlačidlo slúži pre prípad, že sa rozhodnete nastavenie fotopasce vrátiť do továrenského stavu.


Verzie

Tu sa Vám zobrazia aktuálne verzie systému.


ZHRNUTIE

Milí kamaráti a priaznivci fotopascí. Pokúsili sme sa pre Vás zhrnúť naše dojmy z tejto malej a príjemnej fotopasce OXE Gepard II.

Tak ako vždy, sme náš test zamerali na celkový vzhľad, dojem, ergonómiu tlačidiel ovládania, displej, možnosti použitia a celkovú kvalitu fotiek. Podstatné dáta sme zhrnuli v tomto testovacom článku, kde sme Vám podrobne popísali aj jednotlivé položky MENU. Zhrnutie patrí na záver, ale napriek tomu nám dovoľte, aby sme nadviazali na začiatok tohoto testu.

Ako sme už spomínali, keď sme sa dozvedeli, že značka OXE prichádza s novým OXE GEPARD druhej generácie, boli sme veľmi milo potešení. A to aj preto, že test vlastne prebiehal ako porovnávanie dvoch modelov. Predchádzajúceho - veľmi populárneho variantu a toho nového. Ako viete, už predchádzajúcemu modelu nebolo prakticky čo vytknúť. Preto tento test berte aj ako zhrnutie rozdielov a rôznych vylepšení.

No a teraz to vezmeme postupne. Vzhľad perfektný. Technické spracovanie tiež. Zmena oproti pôvodnému modelu – namiesto jednej upínacej pracky dve. Namiesto SD karty sa teraz používa microSD karta. Ďalšou podstatnou zmenou je oveľa silnejší neviditeľný nočný prísvit v modeli OXE Gepard II. Rozdiel je v uhle záberu foto, kde sa teraz používa objektiv so šírkou 72°. Fotky sa nám zdajú oveľa ostrejšie a lepšie. Pomohol tomu aj lepší senzor a predovšetkým rozlíšenie foto 20MP. Čo je o poznanie viac oproti pôvodnému modelu.

Vráťme sa späť k testu modelu OXE Gepard II. Od mája sme mali k dispozíciii 4 vzorky tejto fotopasce. No a ako je o nás známe, nič nenechávame na náhodu a test pekne rozbehneme. Lokality, kde sme fotopasce OXE Gepard II testovali, sú klasicky v Lužických horách a v podhorí. Ďalej sme test robili aj v lokalitách Skalice u České Lípy a okolí.  Zamerali sme sa na test jednotlivých funkcií, všetky popisujeme vyššie. Súčasne sme sa sústredili aj na širokú škálu umiestnenia fotopascí. Umiestnili sme ich do blízkosti krmelcov, bažantnice, do voľného priestranstva, do lesa, záhrad, ku kŕmidlu, do vnútorných priestorov atď. Prakticky všade, kde si to len viete predstaviť. A naviac sme pracovali v obrovskom rozmedzí teplôt.

 

A ako sa fotopasci OXE Gepard II darilo?

Vzhľad

Za nás absolútne perfektný, krásne vydarený dizajnovo aj maskovaním. POZOR – spracovanie 1A, veľký displej schovaný vo vnútri, čo je skvelé (vonkajšie displeje odrážajú svetlo a sú ľahko identifikovateľné, a to tu naozaj nehrozí). Pole nočného prísvitu je umiestnené pekne naširoko.

Veľkosť

Ultra malá fotopasca, radíme ju medzi nejmenšie na trhu. Vďaka ponuke funkcií, ktoré má, je to najnabitejšia mini fotopasca! Rozmery: 110 x 90 x 56,5 mm.

Funkcie

Ako sme už v text spomínali, fotopasca OXE Gepard II je nabitá funkciami, ktoré Vám zaistia skutočný komfort pri jej používaní. Za nás absolútne vyčerpávajúca ponuka. Naviac všetko pracuje presne a spoľahlivo.

Dosvit

Tu by sme radi zdôraznili jednu vec. Cez deň sú fotografie skvele zaznamenané na skutočne veľké vzdialenosti. V noci používa fotopasca OXE Gepard II neviditeľnú škálu prísvitu, čo je skvelé. Podarilo sa nám urobiť foto v noci aj na 15 -18 metrov, ale pozor, všetky mini fotopasce na trhu odporúčame používať na nočné fotenie do 10 metrov. Najkvalitnejšie fotografie sú potom urobené vždy do 6 metrov. Na vzdialenosť okolo 18 metrov už potrebujete fotopascu s oveľa väčším poľom prísvitu.

 

Za nás ale skvelé, v danej cenovej relácii a z mini fotopascí 100% TOP fotopasca na trhu!

 

Inak, mrknite na fotky tu v galérii pod článkom. POZOR, fotografie neupravujeme, sú absolútne reálne!

Celkový dojem

Fotopasca OXE Gepard II od nás získava 5 hviezdičiek. Na to, do akého segmentu a cenovej relácie je určená, sa jedná o nádhernú kompaktnú fotopascu, plnú pokročilých funkcií. Má veľmi priateľské a jednoduché ovládanie, kvalitné spracovanie a české menu, ktorému rozumie každý, a toto všetko z nej iste skoro urobí bestseller na trhu.


FOTOGALÉRIA

(kliknutím na obrázok si zobrazíte fotografiu vo väčšom rozlíšení)

í 

 

  

  

  

 

 

 

 

 

 

Kolektív Fotopasce-fotopasca.sk

Telefón: 0948 157 390

E-mail: obchod@fotopasce-fotopasca.sk

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Fotopasca OXE HORNET 4G - novinka v GSM fotopasciach!

23.04.2024 - Vážení priatelia, dovoľte nám predstaviť Vám skvelú novinku na trhu, a to fotopascu s odosielaním foto OXE HORNET 4G. Fotopasca OXE HORNET 4G vďaka naozaj skvelým fotografiám, kvalite... Více...


WoHi - uvedenie novej značky outdoorových produktov na trh

12.02.2024 - Vážení priatelia, milí zákazníci, je nám obrovskou cťou predstaviť Vám novú značku outdoorových produktov na slovenskom trhu. Ide o produkty popredného svetového výrobcu outdoorového... Více...


Monitoring jaguárov v parku La Amistad

31.01.2024 - Nezisková organizácia Justice for Nature dlhodobo používa fotopasce OXE WiFi Lovec v spolupráci s RICOM secure s.r.o., za účelom monitoringu jaguárov amerických v medzinárodnom parku La... Více...


NOVINKA - Polohovací držiak pre fotopasce

17.10.2023 - Dovoľujeme si Vám predstaviť horúcu novinku tohtoročnej jesene, polohovateľný držiak fotopasce. Tento skvelý model nadchne každého z vás svojou jednoduchosťou a jednoduchou... Více...


Další novinky


Recenze

OXE Tarantula WiFi 4K - model 2023, podrobná recenzia!

23.11.2022 - OXE Tarantula WiFi 4K je novinkou pre rok 2023. Prinášame vám podrobnú recenziu tohto produkt. Více...


Návod na prepojenie fotopascí OXE WiFi Lovec a OXE Viper s mobilnou aplikáciou

12.07.2022 - Vážení priatelia, používatelia fotopascí OXE WiFi Lovec RD3019 a OXE Viper, pripravili sme pre vás inštruktážny video návod, vďaka ktorému ľahko, rýchlo a bez problémov spárujete... Více...


OXE VIPER - podrobná recenzia

12.10.2021 - Ahoj kamaráti, priatelia fotopascí, milovníci lovu. Radi by sme vám predstavili prevratnú novinku od spoločnosti OXE, ktorú sme v minulých mesiacoch testovali a na... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenzia!

01.10.2021 - 2022 OXE Gepard II posunutie limitov Ahoj priatelia, kamaráti, užívatelia a priaznivci fotopascí. V letných mesiacoch sa stalo niečo úplne neočakávané.... Více...


Další recenze


Tieto internetové stránky používajú technológiu cookies na zaistenie správnej funkčnosti webu a skvalitnenie ponúkaných služieb. S vaším súhlasom, ktorý nám udelíte kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“ súhlasíte s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete podrobnejšie nastaviť alebo kedykoľvek vypnúť. Viac informácií o spracovaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.

Upraviť nastavenia