FOMEI 1-4x24 BEATER II SMC, G4 puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
Puškohľad FOMEI 1-4x24 Beater II je vhodným doplnkom zbrane pre lov zveri v pohybe prípadne pre streľbu zbraňami typu napr.AR-15 pri taktických zručnostiach, kde uplatníte malé zväčšenie. Hlavnými výhodami puškohľadu sú zorné pole 33,5m vo vzdialenosti 100m a váha 442g. Na optických elementoch sú použité antireflexné úpravy SMC, čo prispieva k perfektnému podaniu obrazu. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.
Puškohľady Beater II nadobudli oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiádanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.
Rektifikácia a paralaxa
Rozsah rektifikácie je 60 MOA. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.
Paralaxa je u puškohľadu 1-4x24 Beater II nastavená na 100m.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 1-4x24 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 241 | 138 | 85 | 55 | 50 | 30 | - | 44 |
| Zvětšení | 1-4x |
| Průměr objektivu | 24mm |
| Zorný úhel | 19-5° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 33,5-8,7m |
| Optický výstup | 15,2-5,2mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | SMC |
| Dioptrická korekce | +/- 2dpt |
| Korekce paralaxy | 100m |
| Délka | 241mm |
| Hmotnost | 442g |


