FOMEI 1,5-6x42 BEATER II SMC G4, puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
FOMEI 1,5-6x42 Beater II je univerzálnym puškohľadom pre každodenné použitie. Je vhodný ako na lov zveri v pohybe tak na taktické schopnosti na zbraniach typu AR-15, a na každodenný lov. Jedná sa o ľahký kompaktný puškohľad, ktorý nebude prekážať na žiadnej zbrani. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.
Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.
Rektifikácia a paralaxa
Rozsah rektifikácie je 60 MOA. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.
Paralaxa je u puškohľadu 1,5-6x42 Beater II nastavená na 100m.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 1,5-6x42 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 287 | 125 | 85 | 45 | 50 | 30 | 50 | 44 |
Video z testovania puškohľadu
| Zvětšení | 1,5-6x |
| Průměr objektivu | 42mm |
| Zorný úhel | 12-3° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 21,0 - 5,2m |
| Relativní světelnost | 784-49 |
| Optický výstup | 26 - 5mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | SMC |
| Dioptrická korekce | +/- 2dpt |
| Korekce paralaxy | 100m |
| Délka | 287mm |
| Hmotnost | 545g |


