FOMEI 1-6x24 FOREMAN HTC PRO G4, puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
Puškohľad 1-6x24 Foreman je ideálnym pomocníkom pri nadhánkach a lovu zveri v pohybe. Jedinečnosť tohto puškohľadu je daná extra širokým zorným poľom 40m, ďaľej tiež veľkým rozsahom rektifikácie a elektronikou použitou pre ovládanie červeného bodu. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.
Rektifikácia a paralaxa
Unikátny rozsah rektifikácie 160 MOA umožňuje použitie puškohľadu na rôznych kombináciach zbraní a montáží bez akýchkoľvek problémov s nastrelením. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.
Paralaxa je u puškohľadu 1-6x24 Foreman nastavená na 100m.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 1-6x24 Foreman je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
Recenze puškohledu na naháňku
Recenze puškohledu na naháňku
„Střelba s novým puškohledem FOMEI, i přes některé nedostatky, spíše ale dané konstrukčním omezením této řady zaměřovačů, byla pro mne zážitkem a jsem maximálně spokojený. Spokojeni budou jistě i ti uživatelé, kteří si tento puškohled koupí za rozumnou cenu ve velmi dobré kvalitě.“Petr Valchář
Celá recenze
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 275 | 163 | 94 | 72 | 58 | 30 | - | 46 |
| Zvětšení | 1-6x |
| Průměr objektivu | 24mm |
| Zorný úhel | 22,5 - 3,9° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 40-6,8m |
| Relativní světelnost | 576-16 |
| Optický výstup | 9,6-4mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | HTC |
| Dioptrická korekce | +/- 2dpt |
| Rektifikace | 1/4 MOA |
| Korekce paralaxy | 100m |
| Délka | 275mm |
| Hmotnost | 498g |


