FOMEI 2,5-10x50 BEATER II SMC, G4 puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
Puškohľad FOMEI 2,5-10x50 Beater II je univerzálnou voľbou pre rôzne druhy lovu od nadhánok až po večernú čakanú. Veľká variabilita zväčšenia v kombinácii s osnovou German #4(G4) pomôže puškohľad prispôsobiť akejkoľvek loveckej situácii. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.
Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.
Rektifikácia a paralaxa
Rozsah rektifikácie je 60 MOA. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.
Paralaxa je u puškohľadu 2,5-10x50 Beater II nastavená na 100m.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 2,5-10x50 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 325 | 135 | 85 | 55 | 50 | 30 | 58 | 44 |
| Zvětšení | 2,5-10 |
| Průměr objektivu | 50mm |
| Zorný úhel | 7-2° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 12,2 - 3,5m |
| Optický výstup | 15-4,8mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | SMC |
| Dioptrická korekce | +/- 2dpt |
| Korekce paralaxy | 100m |
| Délka | 325mm |
| Hmotnost | 615g |


