FOMEI 3-12x42 BEATER II SMC, puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
FOMEI 3-12x42 Beater II je univerzálnym puškohľadom pre každodenné použitie. Je vhodný pre denný a podvečerní lov, ako na guľovnicu, tak aj na malorážku. Jedná sa o ľahký kompaktný puškohľad, ktorý nebude prekážať na akejkoľvek zbrani. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.
Puškohľady Beater II nadobudli oproti predchádzajuúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôzných situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.
Rektifikácia a paralaxa
Rozsah rektifikácie je 60 MOA. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.
Paralaxa je u puškohľadu 3-12x42 Beater II nastavená na 100m.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 3-12x42 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 297 | 135 | 82 | 51 | 50 | 30 | 50 | 44 |
| Zvětšení | 3-12x |
| Průměr objektivu | 42mm |
| Zorný úhel | 6,5-1,6° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 11,4-2,8m |
| Optický výstup | 10,1-3,5mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | SMC |
| Dioptrická korekce | +/- 2dpt |
| Rektifikace | 1/4 MOA |
| Korekce paralaxy | 100m |
| Délka | 295mm |
| Hmotnost | 550g |


