FOMEI 3-18x56 FOREMAN HTC PRO THD, Lock, puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
Univerzálny a výkonný puškohľad FOMEI 3-18x56 Foreman HTC Lock vyniká hneď niekoľkými parametrami. Najmä veľkým rozsahom zväčšení 3-18x, veľkou svetelnosťou vďaka priemeru objektívu 56mm alebo možnosťou výberu zo štyroch ponúkaných zámerných krížov. Významnou inováciou sú uzamykateľné rektifikačné vežičky - funkcia Lock! Veľký rozsah zväčšenia predurčuje nový Foreman pre široké využitie v poľovníctve a vďaka jemnému nastaveniu korekcie vplyvu vetra a výškových korekcií je puškohľad vhodný tiež pre športovú streľbu. Puškohľady sú plnené suchým dusíkom, čo zabraňuje vnútornému oroseniu puškohľadu.
HTC - High transmission coating
Každý sklenený element optickej sústavy puškohľadu je ošetrený špeciálnym mnohovrstevným povlakom, ktorý
zabezpečuje dokonalú svetelnú priepustnosť. Tieto úpravy zabezpečujú až o 10% menší odraz svetla na povrchu
sklenených elementov, čím umožnia viac ako 90% priepustnosť svetla optikou puškohľadu. Puškohľady
s týmito úpravami sú vhodné pre pozorovanie za zhoršených svetelných podmienok.
Paralaxa a rektifikácia
Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými voličmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna.
K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/8 MOA. Rozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 80 MOA.
Oční relief: 86mm
Osnova
Zámerný kríž Tactical Hair Dot (THD) je špeciálny nitkový kríž na presnú streľbu
na veľké vzdialenosti. Kríž je navrhnutý v jednotkách MOA. Sila kríža pri zväčšení 24x
na 100m je 2mm.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 362 | 157 | 103 | 61 | 66 | 30 | 65 | 46 |
| Zvětšení | 3-18x |
| Průměr objektivu | 56mm |
| Zorný úhel | 7,5-1,3° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 13,3-2,3m |
| Optický výstup | 11,3-3,1mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | HTC |
| Rektifikace | 1/8 MOA |
| Korekce paralaxy | 50-∞m |
| Délka | 362mm |
| Hmotnost | 855g |


