FOMEI 4-16x56 BEATER II SMC, G4 puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
Puškohľad FOMEI 4-16x56 Beater II je vhodný najmä pre večerné lovenie. Vďaka extra svetelnému objektívu poskytuje vysoký svetelný výkon. Rozsahom zväčšenia a sa tento puškohľad radí medzi univerzálne prístroje.
Puškohľady Beater II dostali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný design puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciach. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.
Rektifikácia a paralaxa
Rozsah rektifikácie je 60 MOA. Krok rektifikácie 1/4 MOA je ideálny pre tento typ puškohľadu a umožňuje naozaj jemné nastavenie pri nastrelovaní zbrane.
Paralaxa je u puškohľadu 4-16x56 Beater II nastavená na 100m.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 4-16x56 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 338 | 125 | 85 | 45 | 50 | 30 | 65 | 44 |
| Zvětšení | 4-16x |
| Průměr objektivu | 56mm |
| Zorný úhel | 4,8-1,2° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 8,4-2,1m |
| Relativní světelnost | |
| Optický výstup | 14-3,5mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | SMC |
| Dioptrická korekce | +/- 2dpt |
| Rektifikace | 1/4 MOA |
| Korekce paralaxy | 100m |
| Délka | 338mm |
| Hmotnost | 693g |


