FOMEI 4,5-27x50 FOREMAN HTC PRO (THD), puškohľad
- Popis
- Dotaz k produktu
Puškohľad FOMEI 4,5-27x50 FOREMAN, vhodný pre streľbu na dlhé vzdialenosti. Variabilné zväčšenie 4,5-27x, objektív o priemere 50mm v kombinácii s antireflexnými vrstvami HTC použitými na šošovkách, to sú atribúty, vďaka ktorým puškohľad podáva precízny obraz v celom zornom poli. Voľne prístupné balistické vežičky po novom disponujú zámkom. Korekciu paralaxy je možné upraviť od 25m. Krok rektifikácie je 1/8 MOA(3,6 mm na 100m), jemné a presné klikanie je dôležitým prvkom pri streľbe na veľké vzdialenosti. Puškohľad je plnený suchým dusíkom.
Paralaxa a rektifikácia
Nastavenie korekcie paralaxy je umiestené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými voličmi a umožňuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 25 m do nekonečna.
K presnému a pohodlnému nastaveniu zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/8 MOA. Rozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 66 MOA.
Osnova
Zámerný kríž Tactical Hair Dot (THD) je špeciálny nitkový kríž na presnú streľbu
na veľké vzdialenosti. Kríž je navrhnutý v jednotkách MOA. Sila kríža pri zväčšení 24x
na 100m je 2mm.
Rozmery osnovy nájdete tu
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 360 | 136 | 100 | 55 | 49 | 30 | 57,5 | 44 |
| Zvětšení | 4,5 - 27x |
| Průměr objektivu | 50mm |
| Zorný úhel | 4,3 - 0,7° |
| Poloha záměrné osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 7,6 - 1,2m |
| Optický výstup | 11,1 - 1,7mm |
| Průměr tubusu | 30mm |
| Úprava čoček | HTC |
| Rektifikace | 1/8 MOA |
| Korekce paralaxy | 25 - ∞m |
| Délka | 360mm |
| Hmotnost | 727g |


