0 ks
0,00 €
Informácie 0948 157 390 obchod@fotopasce-fotopasca.sk
Prihlásiť sa Registrácia

OXE Panther 4G - Novinka 2020

Ahoj priatelia, kamaráti, priaznivci fotopascí. Ako sme už avizovali pri minulej novinke fotopasci OXE Gepard, spoločnosť OXE prišla na trh s ďalším modelom. Tentoraz ide o fotopascu z najvyššieho možného segmentu fotopascí, a to model s odosielaním snímok na e-mail alebo mobilný telefón pomocou najrýchlejšej siete 4G - tento model teda disponuje GSM modulom. Prevratnou novinkou je ovládanie pomocou aplikácie, GPS lokalizácia a veľa ďalšieho.

Teraz sa poďme pekne postupne pozrieť na túto krásku. Na konci roka 2019 sa nám na stôl dostala ďalšia novinka od OXE, a to fotopasca OXE Panther 4G. Ale POZOR! To nebolo všetko. V zásielke je ďalšia škatuľka a v nej solárny panel, slúžiaci ako zásobník energie, so vstavanou Li-Ion batériou 3000mAh. No pekne, tak to sa máme na čo tešiť! ????

Po otvorení zásielky je nám úplne jasné, že to bude chcieť naozaj veľa času na otestovanie. Predsa len, určite si všetci pamätáme, ako solárne panely v minulosti s fotopascami nefungovali, a to skutočne - vôbec. Tu sme však uistení, že panel vrátane batérie bol vyvinutý priamo pre túto fotopascu. No tak uvidíme…

Už na prvý pohľad, hneď po rozbalení fotopasce OXE Panther 4G si všímame, že je úplne iná. Fotopasca má totiž dve 4G antény a dve mohutné polia LED prísvitu! Vďaka tomu je oveľa kvalitnejší signál a má skvelý nočný prísvit. To je perfektné zistenie hneď na začiatku, ale poďme pekne ďalej.


Predtým, než sme fotopascu odniesli do lesa na testovanie, prezreli sme si ju vizuálne. Nedá nám to a musíme konštatovať, že spracovanie a jeho kvalita je fakt skvelé. Všetko sedí, lícuje, jedna pracka na zatvorenie po celej dĺžke je tiež super. Displej, umiestnenie tlačidiel na ovládanie, batériový box - všetko pekne a robustne prevedené. Maskovanie veľmi pekné. Tesniaca gumička - sedí všade ako má. Prvý dojem - naozaj precízna fotopasca!

No a poďme sa ju pokúsiť nastavit. Aby ste fotopascu OXE Panther 4G mohli nastaviť, je potrebné uvoľniť pracku. Následne sa fotopasca otvorí na 2 polovice. V pravej časti je priestor na batérie  - spolu na 12 ks AA batérií alkalických, Li-Ion, nebo NimH. V ľavej časti vidíme veľký 2 palcový displej, tlačidlo MENU, hlavný vypínač a tlačidlá ovládania. Všetko je prehľadné a zrozumiteľné.


 

Do fotopasce vložíme najprv SD kartu - zvolili sme 32 GB, potomj SIM kartu. Obidva sloty sú prehľadne označené, vrátane toho, ako do fotopasce danú kartu zasunúť.


Samotné nastavenie

Polohu hlavného vypínača dáváme do polohy SETUP. Stlačíme tlačidlo MENU a sme tam. Prvé, čo volíme, je zmena jazyka na češtinu. Potom trošku listujeme v menu a prvé, čo nás napadá je to, že je naozaj prehľadné.

 

 

MENU má 4 hlavné záložky

  • Cam (camera)
  • PIR
  • 4G
  • Ostatné

Všetko na nás pôsobí veľmi prehľadne, usporiadanie MENU má hlavu a pätu.


Cam

V záložke Cam urobíme prvotné nastavenie:

  • Cam ID - nechali sme vypnuté, ale pokiaľ chcete, zvoľte áno a nastavte ID kód kamery
  • Mód kamery - volíme foto, dalšie možnosti  sú klasicky video alebo foto/video
  • Blesk LED - volíme všetky - nastavené teda tak, že obidve diódové polia v noci pracujú. Je možné zvoliť aj možnosť čiastočne (potom je spodné pole odpojené)
  • Foto rozlíšenie - volíme opäť max, teda 16 MP
  • Nočný režim - máme na výber z troch režimov - volíme max. Tento režim má síce dlhšiu dobu expozície, ale väčšiu vzdialenosť (možno budú fotografie trochu menej ostré), uvidíme. Na krátku verziu by bola rýchlosť závierky vyššia, ostrosť pravdepodobne tiež, ale krátka vzdialenosť. Preto ideme vyskúšať, ako sa bude fotopasca OXE Panther 4G chovať na našom nastavení.

PIR

Obdobne pracujeme v záložke PIR, kde nastavujeme citlivosť PIR snímačov, vypíname sekvenciu aj časovač.


4G

V záložke 4G sme veľmi milp prekvapení. Prvou položkou tejto záložky je SIM Auto Match a ajhľa - fotopasca si sama načítala SIM kartu a operátora? Čože? My nebudeme musieť nič nastavovať? No tak to je super! To je teda niečo! Táto vychytávka uľahčí množstvo práce nám všetkým, súhlasíte? Fotopasca sa dá totiž nastaviť automaticky do režimu, kedy sa sama automaticky prihlási do siete, načíta atď. V tomto režime má nastavené posielanie 50 fotografií denne. To je paráda, nie?  A čo keď fotopasca urobí viac fotiek? To o ne akože prídeme? Nie, kdeže, tieto fotky sa klasicky uložia na SD kartu, kde ich máte stále k dispozícii.

Je pre Vás 50 fotografií na e-mail za deň málo?  Nevadí, tak jednoducho nastavíte SMTP a ďalšie nastavenie ručne. Buď priamo vo fotopasci (to je podľa nás ale pomerne zdĺhavé) alebo pomocou aplikácie v telefóne. A to je veľká paráda. Fotopasca OXE Panther 4G totiž pracuje s mobilnou aplikáciou, v ktorej môžeme meniť nastavenie fotopasce, ľubovoľne ju konfigurovať, vyžiadať si okamžitú snímku atď.

Pokiaľ  teda chceme zmeniť niektoré nastavenia fotopasce, jednoducho ich nastavíme cez mobilnú aplikáciu. Každá fotopasca OXE Panther 4G vie posielať foto a video na 4 telefóny alebo 4 e-maily. Za nás teda hodnotíme tiež veľmi kladne - super.


 

Aplikácia

Aplikácia, tá nás pri tejto fotopasci naozaj baví. Môžete si ju stiahnuť hneď do svojho telefónu pomocou QR kódov, ktoré výrobca múdro umiestnil hneď na obal produktu. Jej stiahnutie je preto veľmi jednoduché.

V aplikácii najprv zadáte telefónne číslo SIM karty, ktorú ste vložili do fotopasce a potom sa môžete hrať s rôznym nastavením. V hlavnom nastavení máte možnosť nastaviť všetky všeobecné funkcie, ako je foto rozlíšenie, počet snímok, MMS, SMTP, FTP, telefonne čísla alebo e-maily, na ktoré požadujete snímky posielať. Potom je tu ďalšie nastavenie, kde si môžete nastaviť kameru skutočne veľmi podrobne tak, ako Vám to vyhovuje.

Čo sme ale najviac ocenili, je záložka získať snímok. Tá je perfektná. Keď chceme hneď teraz vidieť to, čo se deje pred fotopasou odošleme pomocou aplikácie príkaz získať snímku a o chvíľu máme na e-maili fotku.

Táto aplikácia sa nám veľmi páči a je nutné podotknúť, že je skutočne stabilná a veľmi jednoduchá na ovládanie. Týmto by sme teda mali fotopascu nastavenú. A môžeme sa pozrieť na ďalšiu čerešničku na torte, ktorou je solárny panel vyrobený priamo pre túto fotopascu.


Solárny panel

Solárny panel veľmi jednoducho pripojíte pomocou pribaleného prepojovacieho kábla k fotopasci a môžete ho hneď používať. V teste sme použili dve fotopasce. Jednu sme napájali klasicky alkalickými batériami, druhú sme mali v kombinácii so solárnou dobíjačkou OXE SOLAR CHARGER. Test prebiehal od augusta 2019 do januára 2020. Počas testu sme urobili viac ako 1 000 fotografií, opäť v našich obľúbených lokalitách Lužických hôr, Podluží a v okolí Skalice u České lípy. Fotili sme na otvorených priestranstvách, v lesoch, na záhradách atď. 

 

 

ZHRNUTIE

     Začneme prevedením a spracovaním fotopasce. Tu nemáme jedinú pripomienku. Všetko krásne lícuje, pevne do seba zapadá. Skutočne veľmi vydarený kúsok robustného prevedenia. Čo stojí za zmienku, je prekrásne a veľmi nenápadné maskovanie, ktoré úplne dokonale zapadá do našich podmienok.

     Ovládanie a nastavenie fotopasce. Vyzdvihujeme veľmi prehľadné české menu, pomocou ktorého bolo nastavenie fotopasce hračkou. Veľkým pokrokom je možnosť FTP 50, kde si fotopasca sama načíta SIM kartu a tak nemusíte nastavovať žiadne dáta k e-mailu atď. Nastavenie PIR snímačov, citlivosti, sily prísvitu - tu nie je čo riešiť. Nastavenie je tak jednoduché a prehľadné, že sa dá povedať, že nás i dosť bavilo!

     Aplikácia, to je za nás obrovský skok kilometre dopredu. Aplikácia sa dá veľmi pekne a rýchlo stiahnuť do mobilu (napríklad pomocou QR kódov umiestnených priamo na obale fotopasce). Práca s aplikáciou je veľmi jednoduchá, a to aj vďaka českému menu. Ako jednu zo služieb by sme vyzdvihli funkciu získať foto hneď, kde po zaslaní tohoto príkazu fotopasca OXE Panther 4G urobí hneď fotku a pošle Vám ju na e-mail.

     POZOR: pri zapnutom stálom režime prihlásenia do fotopasce na diaľku, sa fotopasca neustále prihlasuje k operátorovej sieti, preto sa jedná o pomerne značný nápor na výdrž batérií! Ale čo, máme solárny panel, nie? A podpisujeme a potvrdzujeme všetkým čo máme, že je to fakt perfektná vec. Vďaka kombinácii fotopasce OXE Panther 4G a solárnej dobíjačky OXE SOLAR CHARGER ste v pohode a vysmiaty, pretože prevádzka fotopasce je zaistená veľmi výhodne a spoľahlivo. Počas celej doby niekoľkých mesiacov sme vo fotopasci, u ktorej bolo pripojené zariadenie OXE SOLAR CHARGER nepotrebovali ani jedenkrát riešiť problém s vybitím. Batérie v paneli neklesli nikdy pod 80 %! A to bolo niečo. Zároveň časť testu bola v teplotách pod 0 °C a okolo 0 °C. Takže je to vážne parádne zariadanie a sme nadmieru prekvapení z toho, ako skvelo funguje.

     Čo sa týka fotografií, tak tu pod testom máte galériu urobených fotografií. A ako je u nás zvykom, fotky sú bez akýchkoľvek úprav, proste tak, ako z fotopace OXE Panther 4G vyliezli. Fotky sme robili vo všetkých režimoch vrátane sekvenčníéo snímania, a to má u tejto fotopasce veľký význam. Vďaka solárnemu panelu záznam ide a fotopasca sa prakticky nevybíja. Je vhodná napríklad na stavbu, ak chcete mať zaznamenaný priebeh stavby a na iné podobné účely, kde uplatníte sekvenčné snímanie  - a na to nepoznáme v súčasnosti nič lepšie.

 

     Konečne tu máme komplexné riešenie, ktoré funguje. Naviac, urobené fotky vyzerajú veľmi pekne. Takže OXE, nech sa ti darí a za nás Ti dávame päť hviezd a ešte ďalšiu hviezdu za solárny panel!

 

TU môžete hneď kúpiť nielen klasickú verziu s SD kartou a batériami zadarmo, ale aj výhodné akčné balíčky, ktoré sú zamerané na dlhšiu výdrž prevádzky fotopasce.

 

Fotopasca OXE Panther 4G + 32 GB SD karta, 12 ks batérií a doprava ZADARMO!

Cena: 8 990 Kč s DPH. Pre viac informácií o fotopasci a jej objednaní kliknite TU.

CENOVO VÝHODNÉ BALÍČKY

Fotopasca OXE Panther 4G + solárny panel

Cena: 10 990 Kč s DPH. Pre viac informácií o fotopasci a jej objednaní kliknite TU.

 

Fotopasca OXE Panther 4G + externý akumulátor 12V/7Ah a napájací kábel

Cena: 9 321 Kč s DPH. Pre viac informácií o fotopasci a jej objednaní kliknite TU.

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Fotopasca OXE HORNET 4G - novinka v GSM fotopasciach!

23.04.2024 - Vážení priatelia, dovoľte nám predstaviť Vám skvelú novinku na trhu, a to fotopascu s odosielaním foto OXE HORNET 4G. Fotopasca OXE HORNET 4G vďaka naozaj skvelým fotografiám, kvalite... Více...


WoHi - uvedenie novej značky outdoorových produktov na trh

12.02.2024 - Vážení priatelia, milí zákazníci, je nám obrovskou cťou predstaviť Vám novú značku outdoorových produktov na slovenskom trhu. Ide o produkty popredného svetového výrobcu outdoorového... Více...


Monitoring jaguárov v parku La Amistad

31.01.2024 - Nezisková organizácia Justice for Nature dlhodobo používa fotopasce OXE WiFi Lovec v spolupráci s RICOM secure s.r.o., za účelom monitoringu jaguárov amerických v medzinárodnom parku La... Více...


NOVINKA - Polohovací držiak pre fotopasce

17.10.2023 - Dovoľujeme si Vám predstaviť horúcu novinku tohtoročnej jesene, polohovateľný držiak fotopasce. Tento skvelý model nadchne každého z vás svojou jednoduchosťou a jednoduchou... Více...


Další novinky


Recenze

OXE Tarantula WiFi 4K - model 2023, podrobná recenzia!

23.11.2022 - OXE Tarantula WiFi 4K je novinkou pre rok 2023. Prinášame vám podrobnú recenziu tohto produkt. Více...


Návod na prepojenie fotopascí OXE WiFi Lovec a OXE Viper s mobilnou aplikáciou

12.07.2022 - Vážení priatelia, používatelia fotopascí OXE WiFi Lovec RD3019 a OXE Viper, pripravili sme pre vás inštruktážny video návod, vďaka ktorému ľahko, rýchlo a bez problémov spárujete... Více...


OXE VIPER - podrobná recenzia

12.10.2021 - Ahoj kamaráti, priatelia fotopascí, milovníci lovu. Radi by sme vám predstavili prevratnú novinku od spoločnosti OXE, ktorú sme v minulých mesiacoch testovali a na... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenzia!

01.10.2021 - 2022 OXE Gepard II posunutie limitov Ahoj priatelia, kamaráti, užívatelia a priaznivci fotopascí. V letných mesiacoch sa stalo niečo úplne neočakávané.... Více...


Další recenze


Tieto internetové stránky používajú technológiu cookies na zaistenie správnej funkčnosti webu a skvalitnenie ponúkaných služieb. S vaším súhlasom, ktorý nám udelíte kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“ súhlasíte s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete podrobnejšie nastaviť alebo kedykoľvek vypnúť. Viac informácií o spracovaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.

Upraviť nastavenia