0 ks
0,00 €
Informácie 0948 157 390 obchod@fotopasce-fotopasca.sk
Prihlásiť sa Registrácia

OXE Gepard - model 2020, podrobná recenzia!

2020 v štýle OXE – návrat legendy

,

Ahoj priatelia, kamaráti, užívatelia a priaznivci fofopascí. Je to takmer neuveriteľné, ale stalo sa niečo nečakané a veľmi potešujúce. Koncom roka 2019 sa nám na náš testovací stôl dostala fantastická novinka už pre rok 2020, a to fotopasca OXE Gepard.

Že značka OXE niektorým z Vás niečo pripomína? Niet divu. Je to už cca 10 rokov späť, keď na trhu vládli modely tejto značky. OXE bola zároveň aj priekopníkom fotopascí vo verziách, ktoré odosielali obrázky na mobil. Po dlhých rokoch, čo sa firma stiahla z výroby a distribúcie fotopascí a plne sa venovala sofistikovaným kamerovým systémom, je späť s novinkou, ktorú sme ako jediní mali tú česť otestovať a preveriť po všetkých stránkach od A po Z tak, ako ste u nás zvyknulý.

Je nutné podotknúť, že skúsenosti a technológie získané pri výrobe kamerových systémov sú na tomto ultra výkonnom a malom modeli viditeľné.  O kvalite spracovania nehovoriac. Ale to je len prvý dojem na začiatku. Tak si poďme teraz tento bonbónik rozbaliť a trošku sa s ním pohrať.


Dizajn

Ako môžete vidieť na obrázkoch nižšie, jedná sa o veľmi malú kompaktnú fotopascu. Moderná prirodzená kamufláž úplne zapadá do našich podmienok a je skutočne skvelo zvolená. Tvar fotopasce podčiarkuje najmodernejšie trendy udávané výrobcami v tomto odvetví. Pôsobí veľmi kompaktne, naozaj pevne a je nenáchylná k mechanickému poškodeniu.

Č

Čo by som tu určite vyzdvihol je to, že pracka na uzavretie fotopasce je jednoliata po celej dĺžke fotopasce. To je prvok, ktorý sme v tejto cenovej hladine u iných výrobcov zatiaľ nemali možnost vidieť. Toto sa vyskytuje až pri prémiových modeloch fotopascí nad 7 500,- Kč. Jej nespornou výhodou je krásne uzavretie a utesnenie vnútorného priestoru jedným upínacím mechanizmom. To nás naozaj prekvapilo a dáváme jej prvý palec hore.


LED prísvit

Pole LED diód je rozvrhnuté do niekoľkých segmentov. Sú od seba oddelené prepážkami, ktoré bránia odlesku slnka, ktoré by mohlo osvietiť tmavé krytky LED panelu a spôsobiť ľahký odlesk, ktorý by si mohol všimnúť kdejaký zvedavec. Toto je opäť ďalší z prvkov, ktoré poznáme len z prémiových verzií fotopascí. Ešte nikdy žiadny výrobca tento prvok nevyužil pri takto malej fotopasci bez odosielania MMS. Tento krok opäť hodnotíme veľmi kladne.

LED prísvit je samozrejme ľudskému oku neviditeľný (940nm). Fotopasca je preto vhodná na použitie na zlodeja i na zver.


Šošovka a PIR senzor

Tu môžeme vidieť ďalší technický pokrok, ktorý sa opäť prejavuje na zavedení prvkov a komponentov z vyspelých športových kamier ako súčast moderných fotopascí. Šošovku a optiku poznáte už z populárnych športových kamier OXE ExtremeCam. Jedná sa teda o stávku na istotu a veľkú kvalitu.

PIR senzor je veľmi citlivý a je používaný aj pri priemyselných kamerách OXE. Celkovo má tri polohy citlivosti, ktoré si môžete navoliť v MENU fotopasce. A to citlivosť nízku, strednú a vysokú.

   


Batérie a napájanie

Po uvoľnení hlavnej pracky vidíme v hornej časti nad displejom priestor na vloženie 4 ks AA batérií. V letnom období stačí používať alkalické batérie, do mínusových teplôt odporúčame líthiové batérie.

Fotopascu OXE Gepard je tiež možné napájať externou NiMh batériou 6V/7Ah, ktorá sa s fotopascou prepojí pomocou napájacieho kábla. Konektor na pripojenie kábla je v spodnej časti fotopasce. POZOR - počas nášho testu bola výdrž obyčajných AA alkalických batérií taká uspokojivá, že sme vôbec nemuseli použiť externú batériu, ani líthiové batérie ani keď bola vonkajšia teplota okolo 0 °C a nižšia.


Ovládanie

Po uvoľnení upínacej pracky sa fotopasca klasicky otvorí. Pod priestorom na batérie v dolnej polovici fotopasce OXE Gepard vidíme krásny a veľký 2 palcový displej. Vzhľadom na veľkosť tejto fotopasce, nás veľkosť displeja milo prekvapila. Na každej strane displeja sú ergonomicky umiestnené vždy tri tlačidlá ovládania.


Na ľavej strane od displeja sú umiestnené 3 tlačidlá pod sebou:

 • MENU
 • Pohyb späť
 • Prehrávanie (foto a video záznamov)

Na pravej strane od displeja sú opäť tri tlačedlá zoradené pod sebou:

 • Tlačidlo potvrdenia OK
 • Pohyb vpred, vpravo
 • Tlačidlo shot na urobenie snímky

Ako je vidieť aj z obrázku, rozmiestnenie tlačidiel je veľmi logicky vyriešené a ako sa hovorí, sadne hneď na prvýkrát do ruky. Toto môžeme jednoznačne potvrdiť.


Tak a teraz poďme prebehnúť samotné nastavenie, tak ako nám ho tento krásný model fotopasce OXE Gepard ponúka.

 

MENU

Režim

Fotopasca OXE Gepard má možnosť pracovať v troch režimoch robenia záznamu:

 1. Foto – robí klasické fotografie
 2. Video – robí videosekvenciu
 3. Foto a video – tu fotopasca urobí najprv fotografiu a potom hneď videozáznam

Za nás úplne vyčerpávajúca ponuka a vždy, v akomkoľvek z týchto režimov pracovala fotopasca veľmi presne a spoľahlivo.


Foto rozlíšenie

Tak a tu sme veľmi milo prekvapení, v akom rozsahu foto rozllíšenia vie táto malá fotopasca OXE Gepard pracovať. Základné minimálne rozlíšenie je 1 MP a najväčšie možné rozlíšenie je 16 MP.

Tu uvádzame, koľko stupňov rozlíšenia je možné si navoliť:

 • 1MP (1280 x720P)
 • 3MP (2304 x 1296P)
 • 5MP (3072 x 1728P)
 • 8MP (3840 x 2160P)
 • 12MP (4608 x 2592P)
 • 16MP (5376 x 3024P)

Opäť škála, kde si vyberie skutočne každý. A tak opäť musíme jedine kladne vyzdvihnúť.


Sériové snímanie

Nechcete, aby Vám unikol akýkoľvek detail? Potom tu pre vás výrobca pripravil skvelú vec, a tou je sériové snímanie. U niektorých modelov fotopascí dochádzalo k tomu, že akonáhle PIR senzory zazanamenali pohyb a kým fotopasca urobila fotografiu, tak na obrázku nebolo nič zaznamenané, pretože jednoducho doba od zopnutia po urobenie snímky bola príliš dlhá a daný objekt medzitým zmizol z dosahu fotopasce. Preto prišli výrobcovia s tzv. sériovým snímaním, keď kamera na jeden pokyn PIR senzorov urobí v sekvencii niekoľko fotiek za sebou:

Tu máme tri možnosti:

 1. 1 fotka
 2. Séria 2 fotografií za sebou
 3. Séria 3 fotografií za sebou

A chcete vedieť, ako to dopadlo v našom teste a čo odporúčame? Tak tu máte našu odpoveď. Rozhodne odporúčame nastaviť fotopascu na 1 fotku, pretože vďaka vyspelej technológii zo športových kamier OXE je jej rýchlosť spúšte 0,4 sec. Uhol záberu objektívu 90° a pozor, uhol PIR senzorov tak isto 90°. Preto sa  Vám skutočne nestane, že fotopasca obrázok nezachytí. Naozaj funguje skvelo a táto geniálna voľba uhla záberu, uhla snímania PIR senzorov a rýchlosť odozvy 0,4 sec Vám zaistí 100% zachytenie snímku. Odporúčame teda šetriť batérie a nastaviť tento mód fotopasce OXE Gepard na 1 foto.


Rozlíšenie videa

Fotopascu je možné nastaviť na niekoľko stupňov rozlíšenia. Je čiste na Vás, aké si zvolíte. Možnosti sú:

 • 640 x 480P
 • 720 x 480P
 • 1280 x 720P
 • 1920 x 1080P

Dĺžka videa

Dĺžku videa je možné nastaviť od jednej sekundy do 10 minút. Odporúčame vždy rozpätie medzi 5-10 sec. Na záznam je to dostačujúce a opäť  neplytváte zbytočne batériami. Ale ako iste sami viete z našich dlhodobých testov fotopascí, nie sme priaznivcami videa, ale fotografie sú nám bližšie, praktickejšie a šetrnejšie vzhľadom k životnosti prevádzky batérií. Naviac, kým niečo nájdete na videu, viete, ako to je… Proste foto je foto!


Zvukový záznam

Zvukový záznam môžete buď zapnúť alebo vypnúť. Pri zapnutom zázname je video nahrané vrátane zvukovej stopy.


Interval záznamu

Interval záznamu odporúčame nastaviť na 30 sec.


Citlivosť senzora

Citlivost senzora je štandardne riešená tromi úrovňami:

 • Nízka
 • Sredná
 • Vysoká

Akú citlivosť senzora si zvolíte, je čisto na Vás podľa toho, čo chcete snímať. Osobne vždy nastavujeme fotopascu najprv na strednú citlivosť a na ďalší deň na vysokú citlivosť. Urobené počty snímok si potom vyhodnotíme a následne zvolíme, pre nás výhodnejšiu, citlivosť. Vo finále aj tak vždy používame vysokú citlivosť.


Doba záznamu cieľov

Doba záznamu cieľov je naozaj skvelá služba. O čo ide? No, predstavte si, že máte fotopascu doma alebo vo firme, kde sa cez deň pohybujú ľudia a je bežná prevádzka. Preto by bolo zbytočné, aby fofopasca robila tisíce snímok. Ale v noci, keď potrebujete danú oblasť zabezpečiť, je potrebné, aby kamera pracovala. Tak presne na tento účel je táto služba určená. Vy si môžete v menu nastaviť, od koľkej do koľkej má fotopasca pracovať. POZOR! Doba, počas ktorej má fotopasca pracovať a robiť fotografie sa nastavuje s presnosťou na minútu. Mimo tohoto rozmedzia je fotopasca neaktívna.

Službu doba záznamu cieľov sme naozaj veľmi využili a musíme konštatovať, že je to skvelá vychytávka a pracuje úplne presne. Nám sa to veľmi páčilo.


Časozberný režim

Tak, a toto je teda naozaj niečo super! Časozberný záznam posiela fotopascu OXE Gepard do úplnej inej dimenzie služieb a použittia. Predstavte si, že rekonštruujete dom, staviate alebo len chcete v časovom úseku zaznamenávať, ako Vám rozkvitajú kvety. Tak toto všetko fotopasca OXE Gepard teraz vie!

Stačí v menu nastaviť, po akom časovom úseku má byť fotografia urobená a fotopasca podľa toho fotí. POZOR! V tomto režime sa vypínajú pohybové senzory, preto sú urobené len zaznamenané fotografie podľa nastavených časových sekvencií.

Služba časozberný režim nás veľmi potešila a veríme, že si nájde veľa priaznivcov.


Jazyk fotopasce

Fotopasca OXE Gepard ponúka niekoľko jazykových mutácií, náš test prebiehal v českom jazyku.

 

Prepísať súbory

Tu si môžete vybrať z dvoch možností, a to áno alebo nie. Jedná sa o to, že keď dôjde k naplneniu SD karty, tak sa súbory buď prepíšu alebo neprepíšu.


Čas a dátum

Je možné nastaviť tri režimy:

 • Nastavenie času a dátumu
 • Formát času
 • Formát dátumu

Pečiatka fotky

I tu máme tri štandardné možnosti a je len na Vás, čo chcete mať zobrazené na fotografii:

 • Čas a dátum
 • Dátum
 • Čas

Ochrana hesla

Fotopasca OXE Gepard môžete zabezpečiť Vami zvoleným heslom. Môžete si vybrať z dvoch možností. Áno vyberte na ochranu fotopasce heslom, a nie zvoľte v prípade, ak fotopascu zabezpečiť nechcete.


Akustický signál

Akustický signál môžete buď zapnúť alebo vypnúť. Ide len o rôzne zvukové signály pri stlačení tlačidla. Je to praktické a odporúčame nechať zvuk zapnutý.


Formátovanie pamäťovej karty

Slúži na sformátovanie SD karty priamo vo fotopasci. Praktická služba, lebo nie je potrebné  formátovať v PC, ale rýchlo všetko urobíte priamo v tomto zariadení.


Sériové číslo

Sériové číslo je praktické pre tých z Vás, ktorí používajú viac kusov fotopascí OXE Gepard. Každú fotopascu môžete označiť svojim unikátnym sériovým číslom a vďaka tomu tak získate prehľad o jednotlivých fotopasciach.


Resetovať nastavenia

Toto tlačidlo použijete vtedy, keď sa rozhodnete nastavenie fotopasce vrátiť do továrenského stavu.


Verzia

Tu sa Vám zobrazí aktuálna verzia systému.


 

ZHRNUTIE

     Milí kamaráti a priaznivci fotopascí. Pokúsili sme sa pre Vás zhrnúť naše dojmy z tejto malej a príjemnej fotopasce OXE Gepard.

     Tak ako vždy, náš test sme zamerali na celkový vzhľad, dojem, ergonómiu tlačidiel ovládania, displej, možnosti použitia a celkovú kvalitu fotiek. Podstatné dáta sme zhrnuli v tomto testovacom článku, kde sme Vám podrobne popísali aj jednotlivé položky MENU. Zhrnutie patrí na záver, ale napriek tomu nám dovoľte, aby sme nadviazali na začiatok tohoto testu.

     Ako sme sa už zmienili, keď sme sa dozvedeli, že značka OXE opäť vstúpi do segmentu fotopascí, boli sme veľmi milo potešení a šťastní. Viete, pred 10–12 rokmi bola táto značka jednou z mála, ktorá na trhu fotopascí pôsobila. A je nutné podotknúť, že veľmi úspešne. Veď ich model OXE MF-G130 bol de facto priekopníkom vo fotopasciach, ktoré posielali foto na e-mail a telefón. Alebo model bez odosielania OXE MF-D120 - pamätáte? Najpredávanejší model vtedajšej doby. Pôsobil na trhu ako zjavenie - kvalita, dostupnosť, prevedenie - všetko bolo precízne.

     Preto nás veľmi zasiahlo, že sa značka OXE stiahla a venovala sa skôr športovým kamerám a kamerovým systémom, ktoré, priznajme si, sú ďaleko sofistikovanejšie ako fotopasce samotné, ale sú zase limitované umiestnením atď. Naše pocity boli vtedy smutné. Ako by aj nie, keď sa predávalo niečo, čo fungovalo a slúžilo skvele. Na druhú stranu, tento krok asi predsa len k niečomu viedol. Skúsenosti a technológie z výroby kamerových systémov a športových kamier, ktoré značka OXE teraz používa vo svojom novom rade fotopascí, sú cennou devízou do budúcnosti a trúfneme si tvrdiť, i veľmi dobrou známkou kvality.

     Preto, keď sme v auguste 2019 dostali možnosť ako jediní dostať k dispozícii na test prvé dva modely fotopascí značky OXE, tak sme boli nesmierne šťastní a plní očakávaní. Uvádzame dva modely, ale recenzia je na tento jeden model OXE Gepard, ale tešte sa, skoro pribudne aj recenzia na druhý model, ktorý je technologickou špičkou a je nabitý funkciami!

     Vráťme sa späť k testovanému modelu OXE Gepard. Od augusta sme mali k dispozícii 2 vzorky tejto fotopasce. No a ako je o nás známe, nič neponechávame náhode a test pekne rozbehneme. Lokality, kde sme fotopasce OXE Gepard testovali, sú klasicky v Lužických horách a podhorí. Ďalej sme test robili i v lokalitách Skalice u České Lípy a v okolí.  Zamerali sme sa na test jednotlivých funkcií, všetky popisujeme vyššie. Súčasne sme sa sústredili aj na širokú škálu umiestnenia fotopascí. Umiestnili sme ich do blízkosti krmelcov, bažantnice, do voľného priestranstva, do lesa, záhrad, ku krmidlám, vnútorným priestorom atď. Prakticky všade, kde si to len viete predstaviť. Naviac sme pracovali v obrovskom rozmedzí teplôt - od augusta, keď teploty boli skutočne maximálne, až do januára, keď klesali k mínusovým hodnotám. Ako môžete sami uznať, nič sme nenechali náhode.

 

A ako sa fotopasci OXE Gepard darilo?

Vzhľad

Za nás úplné zjavenie, krásne vydarené dizajnovo aj maskovaním. POZOR  - spracovanie 1a, veľký displej schovaný vo vnútri, čo je skvelé (vonkajšie displeje odrážajú svetlo a sú potom ľahko identifikovateľné, a to tu naozaj nehrozí). Pole nočného prísvitu je rozdelené mriežkou - opäť bráni akémukoľvek odlesku a odhaleniu. Naozaj veľmi pekný model a myslíme, že v dizajne a kvalite spracovania sa jedná o TOP model z tých, čo nám už prešli rukami. A že ich nebolo málo!


 

Veľkosť

Ultra malá fotopasca, radíme ju medzi najmenšie na trhu. Vďaka škále funkcií, ktoré má, je to najnabitejšia mini fotopasca!

Rozmery: 108,5 x 75,5 x 46 mm


Funkcie

Ako sme už v texte spomenuli, fotopasca OXE Gepard je nabitá funkciami, ktoré Vám zaistia skutočný komfort pri jej použití. Za nás úplne vyčerpávajúca ponuka. Naviac, všetko pracuje presne.


Dosvit

Tu by sme radi zdôraznili jednu vec. Cez deň sú fotografie skvele zaznamenané na skutočne veľké vzdialenosti. V noci používa fotopasca OXE Gepard neviditeľnú škálu prísvitu, čo je skvelé. Podarilo sa nám urobiť foto i na 15 - 18 metrov v noci, ale pozor, všetky mini fotopasce na trhu odporúčame používať na nočné fotenie do 10 metrov. Najkvalitnejšie fotografie sú potom urobené vždy do 6 metrov. Na vzdialenosti okolo 18 metrov už potrebujete fotopascu s ďaleko väčším poľom prísvitu.

Za nás ale skvelé, v danej cenovej relácii a z mini fotopascí 100% TOP fotopasca na trhu!

Inak, mrknite sa na fotky tu v galérii pod článkom. POZOR - fotografie neupravujeme, sú absolútne reálne!


Celkový dojem

Fotopasca OXE Gepard od nás získavá 5 hviezdičiek. Na to, do akého segmentu a cenovej relácie je určená, sa jedná o nádhernú kompaktnú fotopascu, plnú pokročilých funkcií. Veľmi priateľské a jednoduché ovládanie, kvalitné spracovanie a české menu, ktorému rozumie každý, z nej určite čoskoro urobí bestseller na trhu.

POZOR - v balení je naviac aj polohovacie zariadenie, ktoré poslúži na montáž fotopasce na pevný povrch (stenu). Pokiaľ váhate s nákupom fotopasce v tejto cenovej relácii, tak jej nákupom určite nič nepokazíte.

 

POZOR!! POZOR!!

Len u nás: Fotopasca OXE GEPARD + značková 32 GB SD karta, statív a doprava zadarmo po celom SLOVENSKU – nákup tu!

9 let na trhu
Ověřeno zákazníky
Garance kvality
Doprava zdarma
Dárky zdarma
Garance vrácení peněz
Bezplatná infolinka
Odborné poradenství
Množstevní slevy
Servis fotopastí
Rychlé doručení
NAstavení fotopasti zdarma
Novinky

Novinky

Lovecký detektor pre fotopascu OXE Geprad II

23.06.2023 - Vážení priatelia, milovníci fotopascí, dovoľte nám predstaviť ďalšiu horúcu novinku, ktorú sme pre vás pripravili na tohtoročné leto. Více...


Ochranný kovový box pre fotopascu OXE Gepard II - NOVINKA!

20.06.2023 - Vážení priatelia, priaznivci fotopascí, je nám veľkým potešením vám oznámiť dlho očakávanú novinku v našom sortimente. Touto novinkou je kovový box pre fotopascu OXE GEPARD II. Více...


Monitoring Oko jaguára v NP La Amistad s využitím fotopasce OXE WiFi Lovec RD3019

15.02.2023 - Vážení používatelia fotopascí, máme ohromnú radosť, že vám môžeme ukázať ďalšie neskutočné zábery z našich fotopascí, konkrétne z OXE WiFi Lovec RD3019. Více...


NOVINKY OXE GEPARD II - Teraz foto rozlíšenie 32MP, model 2023

03.02.2023 -   Vážení přátelé, milovníci fotopastí, dovolujeme si vám s hrdostí představit nový model populárních fotopastí OXE Gepard II. Obě verze (bez loveckého... Více...


Další novinky


Recenze

OXE Tarantula WiFi 4K - model 2023, podrobná recenzia!

23.11.2022 - OXE Tarantula WiFi 4K je novinkou pre rok 2023. Prinášame vám podrobnú recenziu tohto produkt. Více...


Návod na prepojenie fotopascí OXE WiFi Lovec a OXE Viper s mobilnou aplikáciou

12.07.2022 - Vážení priatelia, používatelia fotopascí OXE WiFi Lovec RD3019 a OXE Viper, pripravili sme pre vás inštruktážny video návod, vďaka ktorému ľahko, rýchlo a bez problémov spárujete... Více...


OXE VIPER - podrobná recenzia

12.10.2021 - Ahoj kamaráti, priatelia fotopascí, milovníci lovu. Radi by sme vám predstavili prevratnú novinku od spoločnosti OXE, ktorú sme v minulých mesiacoch testovali a na... Více...


OXE Gepard II - model 2022 podrobná recenzia!

01.10.2021 - 2022 OXE Gepard II posunutie limitov Ahoj priatelia, kamaráti, užívatelia a priaznivci fotopascí. V letných mesiacoch sa stalo niečo úplne neočakávané.... Více...


Další recenze


Tieto internetové stránky používajú technológiu cookies na zaistenie správnej funkčnosti webu a skvalitnenie ponúkaných služieb. S vaším súhlasom, ktorý nám udelíte kliknutím na tlačidlo „Súhlasím“ súhlasíte s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete podrobnejšie nastaviť alebo kedykoľvek vypnúť. Viac informácií o spracovaní údajov a našich partneroch nájdete na tejto stránke.

Upraviť nastavenia